Titulní strana » Květiny: venku i v pokoji //galerie.Abecedazahrady.dama.cz/showphoto.php?photo=177&ids=//galerie.Abecedazahrady.dama.cz/showphoto.php?photo=167&ids=

Rychle na další fotografii: stiskněte na klávesnici šipku doprava, nebo doleva

bouganvilla vypěstovaná z řízku, stáří 4 roky

Autor: bouga
všechny fotografie tohoto autora
Datum: 19. 9. 2011  Zobrazení: 3614 ×
« další ·
009 (silverfox)
007 (silverfox)
bouganvilla vypěstovaná z řízku, stáří 4 roky (bouga)
Jemni_t_2011_016 (klivie)
Jemni_t_2011_015 (klivie)
· další »

Přezdívka:Neregistrovaný
Ohodnoťte fotografii:
          Nechci hodnotit
Zvolené hodnocení
Komentář:
E-mail:
Ochrana proti spamu: Napište název hnědého nápoje, oblíbeného v ČR a SR, domácí obdobu Coca-Coly:

Odesláním souhlasíte s Podmínkami pro užívání služby informační společnosti a s Informacemi o zpracování osobních údajů.

   Upozornit moderátory na tento příspěvek
Evouš
20. 9. 2011 10:23

Nádhera ,mám je moc ráda .Nedaří se mi vypěstovat doma.

   Upozornit moderátory na tento příspěvek
Anonymous
27. 9. 2011 17:29

Tak ta je naprosto famózní. Nebyly by fotky rostlinek tohoto druhu, ale jinak zbarvených?

   Upozornit moderátory na tento příspěvek
bouga
27. 9. 2011 19:16

Bohužel nemám jinou barvu. Dostala jsem rostlinu před 11 lety a z té to řízkuji.

   Upozornit moderátory na tento příspěvek
Anonymous
30. 9. 2011 17:55

krása až přechází dech.

   Upozornit moderátory na tento příspěvek
Anonymous
6. 10. 2011 22:15

bougo,moc krásná bouganvilla můžete napsat kdy řízkujete a jak_Díky

   Upozornit moderátory na tento příspěvek
bouga
10. 10. 2011 21:19

Řízkování se musí provádět, až když je teplo, koncem června. Pokud je horké léto, rostliny se lépe ujímají. Nejlepší je odloupnou dole na kmínku takové malé větvičky, je to lepší než stříhat konce větviček. Ty řízky jsou dlouhé tak 7 cm a musí se na nich odstranit spodní větší lístky, stačí nechat tak 4 horní, aby moc neodpařovaly. Konec řízku se namočí do růstového stimulátoru a zasadí se do malého květníčku do řízkovacího substrátu. Dolu se dá miska a květníček se zaklopí uříznutou petlahví, aby zcela zapadla do misky. Předtím se do misky dá voda, aby se zem nasákla. Musí se to dát potom na světlo, ale nesmí na to svítit sluníčko. Je to jako malý skleníček. Nemusí se to skoro zalévat, nemá to kam odpařovat. Občas se podívám, zda dole z květníčku neraší jemné kořínky. Někdy to trvá 6 týdnů, někdy 2 měsíce, podle tepla. Jakmile jsou dole kořínky a nahoře vyrazil alespoň jeden lístek, můžeme petlahev sundat a přesadit do většího hliněného květníčku a dát v místnosti na okno na sluníčko. Přesazuji to vždy do českého substrátu s hnojivem na 6 tádnů. Rostlinka začne růst a aby se větvila, tak ji zaštipuji. Má velmi jemné kořínky a žádné silnější kořínky. První zimu ji zimuji v teplé místnosti, je moc jemná, zimování v chladu se mi první rok neosvědčilo. Další roky je již zimuji v chladné chodbě na světle. Musí se přesazovat vždy jenom o trochu většího květníku, nejlépe hliněného, jinak by nekvetla. Nejlepší je dát ji na jaře do skleníku, máme u dcery jenom nevytápěný. Dáváme ji tam, až když nehrozí větší mrazy a ona se do zmrzlých nabije sluncem a pak nádherně kvete. Přesazuji je do kvalitního českého substrátu s hnojivem na 6 týdnů a od jara do podzimu hnojím hnojivem Kristalon plod a květ skoro do každé zálivky. Nemám zkušenosti s jinou barvou. První jsem dostala před 11 lety a byl to dovoz z Holandska a z té řízkuji. A rozdávám a mám radost, když se přátelům daří.

   Upozornit moderátory na tento příspěvek
Anonymous
7. 1. 2012 17:56